Hën. Shk 26th, 2024

Policia realizon 46 urdhëresa te gjykatave brenda javës në Prizren

By Rtv Arbëria Shk 12, 2024

Drejtoria Rajonale e policisë në Prizren, në bazë të planit operativ realizimi i urdhëresave të Gjykatave Themelore, gjatë periudhës kohore 05.02.2024 deri me 09.02.2024 ka realizuar 46 urdhëresa të gjykatave kompetente për vepra të ndryshme penale.

Drejtoria Rajonale e Policisë ne Prizren do të vazhdojë edhe në ditët në vijim me realizimin e urdhëresave ndaj personave që ende nuk i janë përgjigjur thirrjes së gjykatës.

Me ketë rast policia rajonale e Prizrenit i falënderon qytetaret për bashkëpunim dhe i inkurajon ata që nëse kanë informacione për personat që janë të kërkuar nga organet e rendit, të njoftojnë menjëherë policinë apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ ose përmes numrit të telefonit 192 dhe 029 244-355.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *