Hën. Qer 17th, 2024

Pozita s’i ka votat për projektligje, në mungesë kuorumi seanca shtyhet për të hënën

By Rtv Arbëria Tet20,2022

Kuvendi i Kosovës në mungesë kuorumi për t’i votuar dy projektligje, atë për përcaktimin e çmimit tavan për produktet elementare dhe projektligjin për mbështetjen e punëve publike, e ka ndërprerë seancën për ta vazhduar të hënën.

Në të dy këto projektligje morën pjesë jo më shumë se 58 deputetë, ndonëse të pranishëm në sallë ishin 70 deputetë.

Ndërsa, kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca tha seanca do të vazhdojë të hënën nga ora 10:00.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *