Sht. Qer 15th, 2024

Stano: Normalizimi është një faktor kyç në rrugën evropiane për Kosovën dhe Serbinë

By Rtv Arbëria Nën11,2022

ëdhënësi i BE-së, Peter Stano, ka reaguar pasi përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë, të tregojnë gatishmëri për kompromis.

Stano me anë të një postimi në Twitter, ka shkruar se normalizimi i marrëdhënieve është një faktor kyç për dy palët në rrugën evropiane/

“Normalizimi është një faktor kyç në rrugën evropiane për Kosovën dhe Serbinë. Këshilli për Punë të Jashtme do ta diskutojë këtë çështje të hënën”, ka shkruar Stano.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *