Pre. Kor 12th, 2024

Takohen Vuçiq dhe Erdogan/ flasin për dialogun Kosovë-Serbi dhe zgjidhjen përfundimtare

By Rtv Arbëria Sht18,2021
Istanbul, 25. septembra 2020. - Radni rucak predsednika Republike Srbije Aleksandra Vucica sa predsednikom Republike Turske Redzepom Tajipom Erdoganom u Istanbulu. TANJUG / INSTAGRAM BUDUCNOSTSRBIJEAV/ an, fotografija niske rezolucije

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan sot u takua me homologun e tij serb, Aleksander Vuçiq.

Erdogan dhe Vuçiç u takuan në Stamboll. Takimi ishte i mbyllur për shtypin.

Pas takimit, presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq u shprehë se Turqia përkrah dialogun me Kosovën.

Tutje, Vuçiq tha se Turqia beson se që duhet të arrihet një zgjedhje kompromisi.

President i Serbisë tha se ka folur edhe disa gjëra me homologun e tij turk për të cila nuk do ta informoj publikun.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *