Hën. Mar 4th, 2024

Trendafilova: Specialja mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të përjetshëm

By Rtv Arbëria Nën 29, 2023

Kryetarja e Dhomave të Specializuara, Ekaterina Trendafilova, ka thënë se Specialja mund të shqiptojë edhe dënime me burgim të përjetshëm.

“Gjykata mund të shqiptojë dënime me burgim të përjetshëm. Gjykatësit mbështeten në Kodin Penale të Kosovës dhe mund ta marrin në konsideratë”, ka thënë Trendafilova gjatë një diskutimi me shoqërinë civile në Prishtinë.

Vizita e Trendafilovas u përcoll me protesta ku u arrestuan gjashtë aktivistë të PSD-së.

Trendafilova ka thënë se nuk e di a do të ketë sërish bastisje.

“Gjykata dhe Prouroria janë dy institucione të ndara. Pra, nuk e di dhe as nuk më intereson”, tha Trendafilova.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *