Mar. Kor 16th, 2024

Visar Ymeri i shkon Glauk Konjufcës në zyre, ja çfarë firmosen ata

By Rtv Arbëria Mar22,2022

Sot, Instituti për Politika Sociale Musine Kokalari ka nënshkruar memorandumin e bashkëpunimit me Kuvendin e Republikës së Kosovës, që përcakton modalitetet e bashkëpunimit të vazhdueshëm dhe të komunikimit të ndërsjellë për çështjet që lidhen me monitorimin e politikave sociale në Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Me këtë memorandum, pos tjerash, Kuvendi merr përsipër të ofrojë qasje në të dhëna publike sipas legjislacionit në fuqi për monitorimin e politikave sociale, ndërsa Instituti për Politika Sociale Musine Kokalari do të ofrojë rekomandime, asistencë dhe ekspertizë për komisionet relevante të Kuvendit që lidhen me politikat sociale.

Memorandumin e kanë firmosur Glauk Konjufca, kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe Visar Ymeri, Drejtor Ekzekutiv i Institutit për Politika Sociale Musine Kokalari.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *