covid-19, 257 raste pozitive, 593 te sheruar, 3 te vdekur

23 Shkurt 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹ Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.005 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹ Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë
1.809.730 doza të vaksinës.
ℹ Deri më sot 814.299 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹ Deri më sot janë dhënë 96.643 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19.
ℹ Nga 2.840 testime, 257 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹ Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.
ℹ Sot janë shëruar 593 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 219.502.
ℹ Në total numri i rasteve aktive është 3.057.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Komente Së Fundi