Hën. Mar 4th, 2024

covid-19, 28 raste pozitive, 30 te sheruar, 1 i vdekur

By Rtv Arbëria Pri 9, 2022

09 Prill 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:
ℹNë 24 orët e fundit janë dhënë 183 doza të vaksinës kundër COVID-19.
ℹPrej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.626 doza të vaksinës.
ℹDeri më sot 821.061 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.
ℹDeri më sot janë dhënë 100.552 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.
ℹNga 928 testime, 28 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.
ℹGjatë 24 orëve të fundit, është shënuar 1 rast i vdekjes.
ℹSot janë shëruar 30 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.030.
ℹNë total numri i rasteve aktive është 541.
➡Të dhënat e detajuara mund të i gjeni në linkun:
https://datastudio.google.com/…/2e546d77…/page/MT0qB
Mbani maskat!
Respektoni distancën!
Mbani higjienën!
__________________

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *