Hën. Maj 27th, 2024

“Hiq s’po të ka hije”/ Haziri ‘godet’ Ramushin: Për korrupsion je usta, qysh s’po kuqesh pak

By Rtv Arbëria Gus13,2021

“Korrupsioni dhe nepotizmi janë kancer i një shoqërie, por kur vidhet shpresa e qytetarit, është edhe më tragjike”, kështu është shprehur ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj këto komenti i bëri në një postim në facebook, derisa ka folur për Kuvendin e Kosovës, që tashmë për një muaj është në pushim.

E kësaj deklarata i është kundërpërgjigjur analisti politik Nexhat Haziri.

Haziri thotë e për korrupsion e nepotizëm Haradinaj është usta, deri shton se i vodhi shpresat e qytetarëve.

Postimi i plotë:

Ramush Haradinaj: Korrupsioni dhe nepotizmi janë kancer i shoqërisë, por kur vidhet shpresa e qytetarit, është edhe më tragjike

– Aman, veç ti mos fol për këto gjera, hiq s’po t’ka hije. Bash me Korrupsioni dhe nepotizmi, për të cilat TI je usta, vidhet shpresa e qytetarëve. Qyshe s’po kuqesh pak bile (n.h)

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *