Mër. Qer 19th, 2024

Kandidatët e Vetëvendosjes për Pejë, Gjakovë, Dragash dhe Lipjan

By Rtv Arbëria Kor24,2021

Gjatë mbledhjes së djeshme të kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje është vendosur se kush do të jenë kandidatët për kryetar të komunës së Pejës, Dragashit dhe Gjakovës.

Garës për të parin e Pejës do t’i futet Gazmend Agusholli, për Dragashin- Uran Halimi, për Gjakovë do të kandidojë përsëri Mimoza Kusari- Lila si dhe për Lipjan Adnan Rrustemi.

Gradualisht, subjektet politike po zbulojnë emrat e kandidatëve, derisa vazhdojnë përgatitjet për zgjedhjet e 17 tetorit

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *