Enj. Maj 23rd, 2024

Konfirmohet, në aksidentin në Kroaci vdiqën nëntë pasagjerë e njëri nga shoferët

By Rtv Arbëria Kor 25, 2021

Shefi i Mbrojtjes Civile në Kroaci, Damir Trut, ka thënë se në aksidentin e mëngjesit të sotëm në Slavonski-Brod, kanë vdekur nëntë pasagjerë dhe njëri nga shoferët që ishin në autobusin kosovar të linjës Frankfurt – Prishtinë.

Ai për media ka thënë se në autobus ishin 67 udhëtarë e dy shoferë.

“Në autobus ishin 67 pasagjerë e dy shoferë. Fatkeqësisht, 9 pasagjerë dhe një shofer kanë humbur jetën. 44 pasagjerë u pranuan në spital në Slavonski Brod. Tetë në gjendje të rëndë, e katër janë operuar. 14 pasagjerë dhe një shofer janë në stacionin policor, duke pritur akomodimin”, ka thënë Trut duke shtuar se në autobus kishte edhe fëmijë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *