Mër. Qer 19th, 2024

Ministrja Haxhiu jep një lajm “shumë të mirë”

By Rtv Arbëria Qer11,2021

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, e ka quajtur lajm “shumë të mirë”, sekuestrimin e rreth 2 milionë eurove, 9 veturave dhe ngrirjen e 700 mijë eurove nga shteti.

Ajo ka thënë se ky është angazhim institucional kundrejt krimit të organizuar dhe korrupsionit,

“Sekuestrimi i rreth 2 milionë eurove, 9 veturave dhe ngrirja e 700 mijë eurove, është lajm shumë i mirë.

Angazhimi institucional kundrejt krimit të organizuar dhe korrupsionit është shumë i rëndësishëm për të dhënë dëshminë tonë në angazhimin e shtetit të së drejtës.

Institucionet e drejtësisë do ta kenë mbështetjen tonë të vazhdueshme për adresimin e veprimeve kriminale!”, ka shkruar Haxhiu në një postim në Facebook

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *