Mër. Qer 19th, 2024

Miratohet raporti vjetor i Akademisë së Drejtësisë për vitin 2020, dështon votimi i Raportit për RTK-në

By Rtv Arbëria Kor7,2021

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot raportin vjetor të Akademisë së Drejtësisë për vitin 2020, me 64 vota pro, asnjë kundër dhe asnjë abstenim.

Në seancën e sotme, në mungesë të kuorumit ka dështuar të votohet raporti vjetor i Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2020.

Gjatë shqyrtimit të raportit, Doarsa Kica Xhelili kryetare e Komisionit për Administratë Publike, vlerësoi se i njëjti nuk i përmbushë obligimet ligjore, dhe kështu ka rekomanduar që mos të miratohet nga kuvendi.

Ndërsa, nuk është miratuar raporti vjetor i Zyrës Kombëtare të Auditimit.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *