Hën. Qer 17th, 2024

Dalin pamjet e takimit Osmani – Biden, çka biseduan dy presidentët

By Rtv Arbëria Sht19,2022

Gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e SHBA-së, Joe Biden.

Osmani theksoi se nga Biden mori mbështetjen e palëkundur për vendin tonë.

“Nder i veçantë të bisedoja me Presidentin Biden sot gjatë Funeralit Shtetëror të Mbretëreshës Elizabeth II. Presidenti Biden shprehu mbështetjen e tij të palëkundur për vendin tonë dhe në emër të popullit të Kosovës i shpreha mirënjohjen dhe përkushtimin tonë për partneritetin e palëkundur në mes të Kosovës dhe SHBA-ve”, ka shkruar Osmani.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *