Sht. Qer 15th, 2024

Një tjetër polici serb i janë djegur targat RKS, kjo është kërkesa e Sveçlës për Vuçiqin

By Rtv Arbëria Sht19,2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka njoftuar se sot një oficeri të Policisë së Kosovës, i nacionaliteti serb, i është djegur vetura me tabela legale RKS.

I pari i MPB-së thotë se kjo është një ftesë e hapur për të luftuar institucionet e Kosovës.

“I kërkojmë Vuçiqit të ndalojë së mbështeturi aktet e dhunshme dhe terroriste ndaj qytetarëve besnikë të RKS-së”, shkroi ai në Twitter.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *