Mar. Kor 16th, 2024

Konfirmon Policia/ Alarmi për bombë tek Rektorati, i rrejshëm

By Rtv Arbëria Maj24,2022

Alarm i rrejshëm ka rezultuar edhe sot informata për vendosjen e një mjeti shpërthyes në ndërtesën e Rektoratit të UP-së.

Zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti ka thënë për Indeksonline se pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme, alarmi ka rezultuar të jetë i rrejshëm.

Një situatë e tillë ishte edhe javën e kaluar ka pati alarm të rrejshëm për bombë.

“Pas ndërmarrjes së të gjitha veprimeve të nevojshme operative si dhe kontrollit të detajuar të hapsirës së caktuar nga ana e njësive të specializuara për menaxhimin me mejtet shpërthyese, informata – alarmi ka rezultuar të jetë i rrejshëm”, ka thënë Ahmeti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *