Sht. Qer 15th, 2024

Kryeministri Kurti: Kush udhëheq me pavarësinë e gjyqësorit?

By Rtv Arbëria Sht8,2022

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kritikuar Gjykatën Themelore në Prishtinë për “kuptimin e urgjencës” me të cilat i trajton lëndët.

Në një shkrim në Facebook, ai ka bërë një listë të disa vendimeve të kësaj gjykate, duke kritikuar Themeloren për heshtje ndaj kërkesës së asamblistëve të VV-së për rastin ndaj Ndërmarrjes Publike për pronën publike. Për dallim nga ky rast, ai ka marrë shembuj të “punës së shpejtë” të Gjykatës, rastin e PDK-së kundër tarifave të rrymës dhe kërkesëpadinë e ish-drejtorit të Fondit për Sigurime Shëndetësore.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *