Pre. Kor 19th, 2024

Kryeparlamentarja Osmani i reagon Daçiqit: Të hënën i premtojnë SHBA-së, të martën nisin kampanjën kundër Kosovës

By Rtv Arbëria Qer16,2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në Twitter i ka reaguar ministrit të Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq, pasi ky i fundit falënderoi sot Algjerinë për pozicionin kundër pavarësisë së Kosovës.

“Sot, Daçiq e falënderon Algjerinë për pozicionin kundër pavarësisë së Kosovës. Prit një minut. A nuk janë pajtuar që ta ndalin këtë absurditet. Kjo është fytyra e vërtetë e Serbisë, miq: Të hënën, ata i premtojnë SHBA-së që të ndalin kampanjën. Të martën, ata e rifillojnë atë”, ka shkruar Osmani në Twitter.

Derisa në anën tjetër, emisari i SHBA-së Richard Grenell konfirmoi se më 27 qershor do të rinis dialogu Kosovë – Serbi dhe se shteti serb është pajtuar që ta ndalojë fushatën kundër Kosovës.

 

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *