Hën. Qer 17th, 2024

Kurti me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për takimet në Bruksel

By Rtv Arbëria Gus16,2022

Në prag të takimit të paralajmëruar me palën serbe më 18 gusht në Bruksel, kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministri Besnik Bislimi takuan përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë dhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it.

Gjatë takimit u theksua përkushtimi për vazhdimin e bashkëpunimit dhe bashkërendimit ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesve të Bashkimit Evropian, SHBA-së, Gjermanisë, Britanisë së Madhe, Francës dhe Italisë.

Në takim u bisedua për takimet e ardhshme në Bruksel dhe proceset e çështjet lidhur me dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *