Hën. Qer 17th, 2024

Kurti ngushëllon Turqinë pas shpërthimit vdekjeprurës në Stamboll

By Rtv Arbëria Nën13,2022

Kryeministri i vendit Albin Kurti, u ka shprehur ngushëllime familjeve të viktimave nga shpërthimi i sotëm vdekjeprurës në Stamboll.

Ai u ka uruar shërim të shpejtë plagosurve nga ky akt.

”I shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta Republikës së Turqisë pas shpërthimit të sotëm vdekjeprurës në Stamboll. Mendimet dhe lutjet tona janë me familjet e atyre që humbën jetën, ndërsa të plagosurve u uroj shërim të shpejtë”.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *