Hën. Qer 17th, 2024

Osmani reagon pas sulmit: I qëndrojnë pranë popullit të Turqisë në këtë kohë të vështirë

By Rtv Arbëria Nën13,2022

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, i ka shprehur ngushëllime popullit turk, për viktimat si pasojë e shpërthimit të sotëm në Stamboll.

Presidentja shkruan se, i qëndrojnë pranë popullit të Turqisë në këtë kohë të vështirë.

”E pikëlluar thellësisht nga lajmi i shpërthimit të tmerrshëm në zemër të Stambollit sot.

Mendimet tona janë me viktimat dhe familjet e viktimave dhe të gjithë të lënduarve u urojmë shërim të shpejtë. Ne qëndrojmë me popullin e Turqisë gjatë kësaj kohe të vështirë”.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *