Pre. Kor 12th, 2024

Kurti priti në takim koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara

By Rtv Arbëria Tet28,2022

Bashkëpunimi ndërmjet institucioneve të Republikës së Kosovës, dhe UNKT, për arritjen e Objektivave të Zhvillimit të Qëndrueshëm, ishin në qendër të takimit ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, me Koordinatoren për Zhvillim të Kombeve të Bashkuara në Kosovë, Arnhild Spence.

Gjatë takimit, u theksua gatishmëria për koordinim të mëtejmë dhe angazhim produktiv, në arritjen e progresit në Kornizën e Bashkëpunimit për Zhvillim të Qëndrueshëm të Kombeve të Bashkuara (UNSDCF), për periudhën 2021-2025.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *