Die. Kor 21st, 2024

Kusari-Lila ia çon një mesazh të fortë Petkoviqit

By Rtv Arbëria Kor10,2022

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ia ka dëguar një mesazh kryenegociatiorit serb në dialogun Kosovë-Serbi, Petar Petkoviq.

Kusari-Lila ia ka kujtuar Petkoviqit se Kosova është e gatshme për marrëveshje me njohje reciproke, ashtu siç kanë thënë Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz dhe Parlamenti Europian.

“Kur të jeni gati Petar Pekoviq për një marrëveshje të bazuar në njohje reciproke, siç ju tha Kancelari Olaf Scholz dhe kërkuar nga Parlamenti Europian na njoftoni, jemi gati!”, ka shkruar ajo në Twitter.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *