Hën. Qer 17th, 2024

Lajçak takon Bislimin në Bruksel, flasin për hapat e ardhshëm në dialog

By Rtv Arbëria Kor14,2022

Ndërmjetësuesi i BE-së për dialogun, Mirsolav Lajçak, e ka takuar sot në Bruksel, kryenegociatorin e palës kosovare, Besnik Bislimin.

Këtë e bëri të ditur vet Lajçak përmes një cicërime të lëshuar në twitter, ndërsa thotë se diskutimi që pati me Bislimin, që goxha i detajuar.

”Patëm një diskutim të gjatë dhe të detajuar me Besnik Bislimi sot në Bruksel për gjendjen aktuale dhe hapat e ardhshëm në Dialog”, shkruan Lajçak.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *