Pre. Kor 19th, 2024

Lajmet e mbrëmjes e mërkurë 29.07.2020

By Rtv Arbëria Kor29,2020

***Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka deklaruar në video-samitin e organizuar nga Këshilli Atlantik i Uashingtonit, se rajoni i Ballkanit Perëndimor është i ndarë dhe i integruar pamjaftueshëm ekonomikisht.***Katër persona kanë vdekur e janë shënuar 194 raste të reja me COVID-19 në Kosovë në 24 orët e fundit.Janë shëruar po ashtu 138 persona.*** Sivjet mërgimtarët nuk do ta paguajnë sigurimin e veturës për të hyrë në Kosovë.**BIK, thotë që i qëndrojnë prapa komunikatës të së hënës, ku u tha se Bajrami do të falet me disa kushte.***sport: futball:Prishtina fiton Kupën e Kosovës – Ballkani mbetet pa Europë dhe pa trofe këtë sezon.***Të enjten parashihet te mbaj mot me diell, temperaturat do të lëvizin nga 17 deri në 35 gradë celcius (me ndjeshmeri deri ne 38 gradë).***covid-19 në Kosovë: total raste 7846, të sheruar, 4267***www.rtvarberia.com***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *