Pre. Kor 12th, 2024

Largohen edhe disa shtetas afganë nga Kosova

By Rtv Arbëria Sht19,2021

Këtë të diel janë larguar edhe disa qytetarë nga Afganistani të cilët kanë qenë të strehuar në Kosovë.

Këtë e ka konfirmuar Ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, por që nuk ka treguar se cili është numri i atyre që kanë lënë Kosovën.

“Sapo përshëndetëm qytetarë afganë, të cilët ishin të strehuar përkohësisht në Kosovë si pjesë e marrëveshjes sonë më Qeverinë e SHBA-së”, është shprehur Sveçla.

ImageFOTO GALERI
“Kosova do të vazhdojë të strehojë dhe t’i mbrojë qytetarët afganë, derisa atyre t’u sigurohet vend më i sigurt dhe strehim i qëndrueshëm në vende tjera të sigurta”.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *