Pre. Kor 19th, 2024

Lladrovci i bindur për fitore në Drenas, flet për kandidaturat e PDK-së për kryetar dhe raportet me Lushtakun

By Rtv Arbëria Qer25,2021

Në një intervistë për “Bota sot”, kryetari i komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci është shprehur i bindur se do të vazhdojë punën e tij edhe për një mandat, duke pritur fitoren pa balotazh. Lladrovci thotë se ka realizuar zotimet e tij, ka pasur menaxhimin e shkëlqyer dhe duke i shërbyer interesit të qytetarëve, pret që qytetarët e Drenasit ta votojnë edhe për një mandat. I pyetur nëse Lëvizja Vetëvendosje mund t’ua marrë Drenasin, duke u bazuar në rezultatin nga zgjedhjet nacionale, Lladrovci thotë se kjo komunë mbetet bastion i PDK-së. Po ashtu, ai ka folur edhe për përplasjet me ish kryetarin e Skenderajt, bashkëpartiakun, Sami Lushtaku. Lladrovci ka folur edhe për kandidaturat për kryetar të PDK-së, derisa ka thënë se e përkrah këdo që zgjidhet në krye të partisë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *