Enj. Maj 23rd, 2024

Qeveria emëron bordet e përkohshme të kompanive rajonale të ujësjellësit “Prishtina” dhe “Ibër Lepenci”

By Rtv Arbëria Qer 25, 2021

Qeveria e Kosovës ka miratuar anëtarët e përkohshëm të bordit të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Prishtina” dhe të Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit “Ibër Lepenci”.

Kryetare e bordit të përkohshëm në KRUP është Nora Tarfashiku dhe anëtarë janë Albana Qehaja, Artan Shuku dhe Evetar Zeqiri.

Ndërsa, kryetare e bordit të përkohsëm të KRUIL është Hajrije Morina dhe anëtarë janë Rexhep Podvorica, Denis Dautaj dhe Hymret Mydyti.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *