Sht. Qer 15th, 2024

Ministri Sveçla viziton Jarinjën dhe Koshtovën

By Rtv Arbëria Nën12,2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka vizituar pikën kufitare në Jarinjë, ku u takua me zyrtarët policorë dhe ata të doganës.

Ai, përmes një postimi në Facebook, tha se vendosmëria e të gjithë zyrtarëve për të garantuar sundim të ligjit në Kosovë, janë garanci për ruajtjen e paqes.

“Sot vizitova pikën e kalimit kufitar në Jarinjë, stacionin e policisë kufitare atje si dhe Stacionin Policor në Koshtovë të Vllahisë ku takova zyrtarët dhe përgjegjësit policor si dhe zyrtarët e Doganave të Kosovës. Vendosmëria e gjithë zyrtarëve për të garantuar sundimin e ligjit në çdo cep të Republikës dhe për të shërbyer e mbrojtur qytetarët tanë pa dallim, janë garanci për ruajtjen e paqes dhe sigurisë”, ka shkruar ministri Sveçla.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *