Hën. Qer 17th, 2024

Rohde: Absurde të rrezikosh një konflikt për targa

By Rtv Arbëria Nën12,2022

Ambasadori gjerman në vendin tonë, Jorn Rohde, deklaroi se kërkohet vullnet politik për të desklaim të situatën në veri në mënyrë që të mos shkohet në konfrontim të dhunshëm.

Përmes një statusi në Twitter, Rohde tha se është absurd një konfrontim për targat ndërsa Rusia po zhvillon një luftë brutale ndaj Ukrainës.

“Nevojitet urgjentisht vullneti politik për deskalim dhe kompromise në bazë të marrëveshjeve të Brukselit! Absurde të rrezikosh një konfrontim të dhunshëm për targat ndërkohë që Rusia po zhvillon një luftë brutale kundër Ukrainës me viktima tashmë të panumërta”, shkroi Rohde.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *