Sht. Qer 15th, 2024

Ministria e Ekonomisë me subvencionim për pajisjet efiçiente, Rizvanolli tregon se cilat kategori do të kenë përparësi

By Rtv Arbëria Nën18,2022

Ministria e Ekonomisë ka hapur thirrje për mbështetje të qytetarëve në përballjen me krizën energjetike.

Kjo mbështetje do të bëhet në varësi të pajisjeve efiçiente dhe ekonomike që blehen.

Lidhur me këtë, ministrja e këtij dikasteri, Artane Rizvanolli, njoftoi se përparësi do të kenë qytetarët që janë në mbështetje të skemës sociale (kategoria 1 dhe 2), si dhe nënat vetushqyese.

Ky është njoftimi i plotë i Rizvanollit:

Sot Ministria e Ekonomisë kemi hapur thirrje të re për të mbështetur qytetarët e vendit për përballje me krizën energjetike evropiane, në veçanti qytetarët që janë në mbështetje të skemës sociale (kategoria I & II) dhe nënat vetushqyese, për blerje të pajisjeve efiçiente e ekonomike.

Pajisjet që do të subvencionohen janë:

Pompat termike:

30% deri në 2500.00 €

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *