Sht. Qer 15th, 2024

MPJ i jep leje Bërnabiqit për vizitë në Kosovë

By Rtv Arbëria Sht2,2022

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës i ka dhënë leje për vizitë kryeministres serbe, Ana Bërnabiq, që ta vizitojë Kosovën këtë të hënë.

Kështu ka bërë të ditur për Klankosova.tv, zëdhënësja e MPJ-së, Qëndresë Fazliu.

“Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës në Qeverinë e Republikës së Kosovës, i është përgjigjur pozitivisht kërkesës së kryeministres së Serbisë, Ana Bërnabiq që ta vizitojë Kosovën me datën 5 shtator 2022”, është shprehur Fazliu, njofton Klankosova.tv.

Tutje, ajo tha se dhënia e lejes për vizitë bazohet në marrëveshjen lidhur me vizitat e ndërsjellta të përfaqësuesve politikë mes Kosovës dhe Serbisë.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *