Mar. Kor 23rd, 2024

“Na bënë krenar”, Kurti flet për pjesëmarrjen e Kosovës në Festivalin e Filmit në Kanë

By Rtv Arbëria Kor18,2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga gruaja dhe vajza e tij ishin në Festivalin e Filmit në Kanë, në mbështetje të delegacionit shqiptar nga Kosova, i cili atje u prezantua me dy filma.

Përmes një postimi në Twitter, Kurti tha se përfaqësimi i Kosovës me dy filma në Kanë ishte moment krenarie.

“Shumë mijëra aplikojnë, por vetëm disa pranohen të konkurojnë në festivalin prestigjioz të Filmit në Kanë. Kosova u përfaqësua nga dy filma këtë vit. “Luaneshat” e Luana Bajrami dhe “Displaced” e Samir Karahoda na bëjnë krenar“, ka shkruar ai

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *