Mar. Kor 16th, 2024

Pas Samedin Mehmetit, jep dorëheqje edhe drejtori i burgut, Ali Gashi

By Rtv Arbëria Gus31,2022

Pas drejtorit të Policisë, Samedin Mehmetit, për rastin e dhunimit të 11 vjeçares vije edhe një dorëheqje tjetër nga hierarkia e lartë.

Drejtori i Drejtoratit për Trajtimin e të Burgosurve dhe të Miturve, Ali Gashi ka dhënë dorëheqje si aktor moral për rastin.

Dorëheqja ka ardhur si akt moral i Gashit, pasi që njëri nga të dyshuarit për dhunim ka qenë në mbajtje të dënimit në institucione korrektuese për disa vepra penale.

Dorëheqja është miratuar nga Shërbimi Korrektues i Kosovës./

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *