Pre. Kor 19th, 2024

Pas shkarkimit të Bordit të RTK-së, shkarkohet edhe një bord tjetër

By Rtv Arbëria Kor8,2021

Edhe një bord tjetër u shkarkua sot.

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci ka shkarkuar Këshillin Drejtues të Universitetit Publik “Kadri Zeka” në Gjilan dhe i ka zëvendësuar ata me tre të tjerë.

Të shkarkuarit janë: Ibrahim Kosumi, Yllka Behluli, Violeta Abazi-Huruglica.

Në vend të tyre, Nagavci ka emëruar Florian Qehajën, Agron Hajdarin dhe Jeta Pajaziti-Doli.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *