Hën. Qer 17th, 2024

Pezullohet greva, mësimi nis të hënën

By Rtv Arbëria Tet1,2022

SBAShK-u ka vendosur për pezullimin e grevës. Pas mbledhjeve të mbajtura kohëve të fundit mes antarëve të sindikatës, këta të fundit përmes një konference për media kanë treguar për vendimin që kanë marr, transmeton IndeksOnline.

“Greva nuk po mbyllet, por po pezullohet deri në janarin e vitit 2023”, tha Rrahman Jasharaj.

Pas votimit për pezullimin e grevës në arsim, janë numëruar votat e mësimdhënësve të shkollave në sistemin publik në vend.

Rezultati tregon se greva do të pezullohet dhe mësimi sic duket do të fillojë të hënën.

Nga të gjitha votat e mbledhura, që janë dërguar në Këshillin Grevist të SBASHK-ut, 54.88% janë për pezullim të grevës.

Ndërsa, 45.12% e mësimdhënësve janë për vazhdimin e saj

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *