Die. Kor 21st, 2024

Podujeva stoliset me flamuj për Ditën e Çlirimit

By Rtv Arbëria Qer18,2022

Podujeva nesër feston Ditën e Çlirimit.

Me rastin e kësaj dite të veçntë, komuna llapjane ka filluar dekorimin e qytetit.

Në sheshin e Podujevës aktualisht janë duke u vendosur flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës, raporton Indeksonline.

Një muaj më parë, Podujeva shënoi edhe Ditën e Dëshmorëve, me ç’rast u bë hapja e spitalit muze në fshatin Penuhë

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *