Hën. Qer 17th, 2024

Policët serbë largohen edhe nga vendkalimet kufitare, Jarinje e Bërnjak

By Rtv Arbëria Nën6,2022

Policët serbë sot kanë dorëzuar dorëheqjet në Policinë e Kosovës.

Në mesin e policët të dorëhequr janë edhe ata që kanë punuar në vendkalimet kufitare, Jarinje dhe Bërnjak, transmeton Indeksonline.

Tanjug raporton se, më shumë se 300 policë serbë kanë dorëzuar dorëheqjen dhe kanë hequr uniformat e tyre në stacionin policor në pjesën veriore të Mitrovicës.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *