Mër. Qer 19th, 2024

Policia jep detaje/ Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti në Prishtinë

By Rtv Arbëria Kor7,2021

Tre persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore pas një aksidenti në rrugën “Enver Maloku” në Prishtinë.

Rastin për Indeksonline e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Ai tha se në aksident ishin të përfshira tri automjete, teksa njësitet policore po hetojnë rastin.

“Sot rreth orës 16:40, në rrugën “Enver Maloku” në Prishtinë, është raportuar për një aksident rrugor në mes të tri automjeteve.

Bazuar në të dhënat fillestare nga vendi i ngjarjes, si pasojë e këtij aksidentit, ndihmë mjekësore kanë kërkuar tre persona.

Njësia policore e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me shkaqet që kanë sjellë deri te ky aksident“, u shpreh Borovci

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *