Sht. Qer 15th, 2024

Presidenti i Shqipërisë viziton edhe KFOR-in në Kosovë

By Rtv Arbëria Gus16,2022

Komandanti i misionit KFOR, gjeneralmajor Ferenc Kajari, priti në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, në Camp Film City, Shtabi i KFOR-it në Prishtinë.

Gjatë bisedimeve të tyre ata diskutuan situatën e përgjithshme të sigurisë në rajon.

Gjenerali Kajari shprehu gjithashtu vlerësimin e tij për përkushtimin dhe profesionalizmin e ushtarëve shqiptarë në kuadër të KFOR-it.

Presidenti Begaj pati rastin të takojë ushtarët shqiptarë të dislokuar në Kosovë që shërbejnë në KFOR.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *