Die. Kor 21st, 2024

Shefi i Zyrës së BE-së falënderon qeverinë e Kosovës për rreshtim krah BE-së për sanksionet ndaj Rusisë

By Rtv Arbëria Shk26,2022

Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, është takuar me kryeministrin Kurti dhe ka falënderuar qeverinë e Kosovës për rreshtimin krah BE-së për sanksionet ndaj Rusisë.

Szunyog tha se qeveria e Kosovës ka bërë një pozicionim të qartë politik ndaj agresionit rus.

“Faleminderit Albin Kurtit dhe qeverisë së Kosovës për pozicionin e juaj të qartë politik dhe rreshtimin me paketën e sanksioneve të BE-së në lidhje me agresionin e Rusisë ndaj Ukrainës”, ka shkruar Szunyog.

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *