Die. Kor 21st, 2024

Shërbimi i kërkim-shpëtimit malor me paralajmërim për qytetarët, temperatura te larta

By Rtv Arbëria Kor10,2024

Njoftimi!

Vëmendje!

Të dashur qytetarë dhe bjeshkatarë.

Ditëve në vijim nga shërbimet meteorologjike paralajmërohet se mbi vendin tonë do të mbretërojnë temperatura të larta.

Andaj keni kujdes, dhe mos u bëni shkaktar i përhapjes së zjarreve në malet tona të bukura.

-Mos lejoni që të dëmtohet pasuria jonë kombëtare.

-Mos ndizni zjarre në zona malore,

-Mos ndizni zjarre në pyje

-Mos ndizni zjarre në parqe kombëtare ( e ndaluar me ligj! ).

-Mos i gjuani filterat e duhanit.

Nëse vëreni zjarre lajmëroni në numrat:

112

192

193

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *