Mër. Pri 24th, 2024

Shpërthen COVID-19 në Kosovë: 3 të vdekur dhe mbi 1 mijë raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

By Rtv Arbëria Gus 13, 2021

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njoftoi sot për 3 persona të vdekur si pasojë e virusit CoVID-19.

IKSHPK bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 1128 raste të reja me CoVID-19 nga 7424 mostra të marra.

Gjatë 24 orëve të fundit sipas IKSHPK-së janë shëruar 46 persona.

Me numrin më të madh të rasteve kryeson Prishtina me gjithsej 206 të infektuar gjatë 24 orëve të fundit.

Raporti i plotë:

https://datastudio.google.com/embed/u/0/reporting/2e546d77-8f7b-4c35-8502-38533aa0e9e8/page/MT0qB?fbclid=IwAR271ZAAThv-tKSEoTRaX-4zaqJJ0NS-QlZ1yMAeVTIZzul1K7OOE-GdaJA

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *