Enj. Pri 18th, 2024

Skandaloze/ Provokohen turistët nga Kosova, në Gjirin e Lalëzit dhe Shengjin lëshohet muzika serbe

By Rtv Arbëria Gus 1, 2021

Shumë turistë nga Kosova, janë duke i shijuar pushimet gjatë këtyre ditëve të nxehta në Shqipëri.

Vetëm mëngjesin e ditës së sotme, raportohet se më shumë se 30 mijë shtetas të Kosovës kanë hyrë në territorin e Shqipërisë.

Një plazh i frekuentuar nga turistët e Kosovës, është edhe ai i Gjiri të Lalëzit.

Por, atje duket se provokohen, Njejte ka ndodhur edh ne Shengjin

Një gjë e tillë mund të shihet nga një video e publikuar në Facebook, ku dëgjohet muzika serbe gjatë mbrëmjes në këtë pjesë.

Në Shqipëri, pos turistëve nga Serbia, po pushojnë edhe të tjerë nga Rusia./

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *