Enj. Pri 18th, 2024

Syla-presidentes Osmani: Anuloi zgjedhjet lokale për 6 muaj

By Rtv Arbëria Gus 21, 2021

Kryetari i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë, Blerim Syla ka thënë se duke e ndjerë dhe prekur këtë numër skandaloz të infektuarve dhe të vdekurve, edhe publikisht iu ka adresuar presidentes Vjosa Osmani që të anuloi zgjedhjet lokale.

Sa i përket menaxhimit të pandemisë, ai ka thënë se si institucione janë për marre e gjynah, derisa i ka kërkuar Osmanit që të anulojë zgjedhjet dhe të formojnë sa më shpejt grupin për shpëtim nacional nga pandemia.

Postimi i plotë i Sylës:

Presidentes…Kërkesë

E nderuar anuloi zgjedhjet lokale për 6 muaj…

Duke e ndjerë dhe prekur këtë numër skandaloz të infektuarve dhe të vdekurve po ju adresohem publikisht pasi s’po merrni vesh.

PRESIDENTE jemi për marre e gjynah, për menaxhim të Pandemisë, ju lutem jeni bija e një punëtorë të respektuar shëndetsore, e dini pra çka do thotë kjo. Jemi lodhur, dermuar, ofenduar e të neglizhuar…andaj veproni.

Nuk po kërkoj takime, foto të çastit e lëmosh, po kërkoj njerëzi dhe ndenjë.

KRYETARE ANULONI ZGJEDHJET LOKALE DHE FORMONI SA MË SHPEJT NGA JU GRUPIN PËR SHPËTIM NACIONAL NGA PANDEMIA …JEMI KEQ…

ME RESPEKT DR.Blerim Syla

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *