Pre. Kor 19th, 2024

Lajme flash, e premte 07.08.2020

By Rtv Arbëria Gus7,2020

***Në 24 orët e fundit është shënuar rënie sa i përket situatës me COVID-19, sidomos te vdekjet.Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit kanë vdekur tre pacientë me COVID-19, ndërkohë që janë shënuar 181 raste të reja,e janë shëruar 125 pacientë.***Osmani u kërkon deputetëve ta votojnë projektligjin kundër pandemisë.***Pas nisjes së mbledhjes së nënshkrimeve për mocion mosbesimi ndaj Qeverisë Hoti, nga Lëvizja Vetëvendosje kanë thënë se janë duke e pritur Grupin parlamentar të PDK-së që t’i japë propozimet për t’i shtuar në kërkesën për mocion..***Në seancën e Kuvendit që po mbahet, ka ndodhur një përplasje verbale, e cila për pak ka eskaluar në fizike.Gazeta “Bota sot” përmes burimeve të veta mëson se problemi ka ndodhur në mes deputetit të LDK-së, Xhavit Ukaj dhe atij të Vetëvendosjes, Hajruallah Çeku..***moti: të premten IHMK parashikon mot me shi dhe me shkarkime rrufesh temperaturat do të lëvizin nga 14c deri 23c.***covid-19 në Kosovë: total raste 9.869 Të Shëruar: 5.605, ***www.rtvarberia.com***

Related Post

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *